Menu

Eko catering, czyli ekologia w diecie pudełkowej

catering dietetyczny ekologia

 

Ekologia to dla nas niezwykle istotna kwestia. W Diecie Premium dbamy nie tylko o zdrowe, zbilansowane posiłki dostarczane pod wskazany adres, lecz także o środowisko naturalne. Właśnie z tego powodu stale wprowadzamy innowacyjne rozwiązania i pracujemy nad zmianami, które mają za zadanie ograniczenie produkcji odpadów czy emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Jak to robimy? Poznaj niektóre działania, które sprawiają, że Dieta Premium to eko catering!

 

Eko catering, czyli biodegradowalne opakowania

Zacznijmy od tego, co widać już na pierwszy rzut oka. Po wielu próbach i testach udało nam się znaleźć rozwiązanie, które spełnia najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa żywności. Mowa tu o biodegradowalnych tackach, które możesz zamówić do dowolnej diety. Nasze opakowania są nie tylko bezpieczne, lecz także wygodne. Doskonale sprawdzą się podczas podgrzewania posiłków w mikrofali po wcześniejszym usunięciu wierzchniej folii. Pojemniki ekologiczne składają się z pulpy roślinnej i są zabezpieczone cienką powłoką z PP, czyli tworzywa, które nadaje się recyklingu. Opakowania ekologiczne można wyrzucać do pojemników z oznaczeniem BIO po wcześniejszym usunięciu folii zabezpieczającej, zaś samą folię – do plastiku. Nie zrezygnowaliśmy jednak z wcześniejszych opakowań. Czarne tacki wyprodukowane są z wysokiej jakości polipropylenu, który nadaje się do recyclingu. Właśnie dlatego gorąco zachęcamy do segregacji odpadów. Standardowe opakowania wraz z wierzchnią folią należy wyrzucać do kontenera na plastik. Zamawiając naszą dietę pudełkową, masz wybór – możesz zdecydować się na opakowania biodegradowalne bądź te, nadające się do przetworzenia.

 

ekocatering dietetyczny

 

Ekologiczne torby papierowe

Torby, w których dostarczamy nasze posiłki, to nieprzypadkowy wybór. Postawiliśmy na opakowania papierowe – znacznie bardziej przyjazne środowisku niż ich plastikowe odpowiedniki. Czy wiecie, że papier rozkłada się średnio przez kilka miesięcy, podczas gdy czas rozkładu plastiku to nawet 1000 lat?! Właśnie dlatego papierowe torby to najlepszy wybór. Nadają się one do recyclingu, dlatego zachęcamy do segregacji odpadów i wyrzucania toreb do kontenera na papier. Dobrym rozwiązaniem jest także ponowne wykorzystywanie naszych toreb, np. podczas zakupów. To tylko niektóre z naszych proekologicznych działań. Stale wdrażamy nowe rozwiązania, by nasz catering dietetyczny był przyjazny środowisku. Jeśli więc zależy Ci na diecie pudełkowej, która respektuje zasady ekologii, wybierz Dietę Premium. Posiłki dostarczamy do wszystkich województw w Polsce i dbamy o zoptymalizowanie siatki dostaw w taki sposób, by uniknąć nadmiernej emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Zamów nasz ekologiczny catering dietetyczny już dziś!

Masz pytania ? Zostaw numerZadzwonimy

22 257 86 26
×