Menu
szklanka wody – nawodnienie organizmu

 

Odpowiednie nawodnienie oragnizmu to niezwykle istotny element diety, zwłaszcza odchudzającej. Dlaczego?

 

Woda jest fundamentem życia. Większość naszego ciała (ok. 70%) składa się z wody. Nieustannie ją tracimy i musimy uzupełniać. Jest bardzo istotne dla naszego zdrowia, by wypijać ok. 1,5 - 2 litrów wody dziennie.

 

Co pić? Jak nawodnić organizm

Co pić podczas odchudzania? Najlepiej niskozmineralizowaną wodę niegazowaną. Jej smak można zmieniać dodając trochę cytryny lub innych owoców cytrusowych (np. pomarańczy, grejpfruta).

 

Doskonale sprawdzą się również ziołowe napary, czy zielona herbata. Pamiętaj aby ich nie słodzić – dostarczy to bowiem mnóstwa pustych kalorii i może zniszczyć efekty diety.

 

Świeże soki, zwłaszcza warzywne zawierają wiele cennych witamin i minerałów, pamiętaj jednak, że to dodatkowe kalorie, a te owocowe zawierają dużo naturalnego cukru.

 

Nie należy sięgać po słodkie, kolorowe napoje zarówno te gazowane jak i niegazowane. Zawierają bowiem dużo cukru, a co za tym idzie kalorii.

 

Kawa jest dopuszczalna w ilości do 3 filiżanek dziennie (najlepiej z ekspresu ciśnieniowego) jednak pamiętaj aby jej nie słodzić oraz nie zabielać jej tłustą śmietanką, a chudym mlekiem.

 

Pamiętaj, że w upalne dni oraz w czasie wysiłku fizycznego tracisz znacznie więcej wody i należy to uwzględnić w codziennym zapotrzebowaniu na płyny. Podczas odchudzania również zwiększa się zapotrzebowanie na płyny, woda pomaga bowiem w usuwaniu toksyn które są uwalniane z tkanki tłuszczowej.

 

Jeśli Twój organizm zatrzymuje wodę, to znak, że pijesz jej zdecydowanie za mało. Nie chcesz, by gromadziła się woda pij więcej.

 

woda z owocami

 

Nawodnienie - jak często pić?

Płyny należy  przyjmować w niewielkich ilościach w ciągu całego dnia. Wypicie litra wody naraz 2 razy dziennie nie jest dobrym pomysłem i nie nawodni skutecznie organizmu.

 

Jeżeli nie masz nawyku częstego picia wody polecamy skorzystać z aplikacji przypominającej o piciu, bądź wyznaczania sobie ilości płynów do wypicia do danej godziny w trakcie dnia. Po około 2 tygodniach regularne picie wody powinno to wejść w nawyk.

 

Podsumowując pijąc niedostateczną ilość wody narażamy się na złe samopoczucie, spowolnienie metabolizmu co skutkuje brakiem efektów diety odchudzającej, gromadzenie wody w organizmie oraz toksyn.

Masz pytania? Zostaw numerZadzwonimy

22 257 86 26
×